İzlanda   (24 Haziran -­ 02 Temmuz 2017)

İzlanda   (24 Haziran -­ 02 Temmuz 2017)

image_print

 Reykjavik,Blıue Lagoon, Buz Gölü,Fiyortlar, Mıvatın Gölü

1. gün ­ 24 Haziran : ISTANBUL­ REYKJAVÍK ­ MAVİ GÖL THY 07.15 uçağıyla Stokholm’e gidiyoruz. 09.45 de Stokholm’de oluyoruz. 14.20 de İzlanda’ya hareket ediyoruz. Saat 15.30’da Reykjavík’e ulaşıyoruz. Yaklaşık 1 saat yolculukla mavi göle uğruyoruz. Buradaki rezerasyonumuz 16.30 da. İki saat sürecek keyfn ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği için sokaklara çıkıyoruz.

2. gün ­ 25 Haziran : THINGVELLİR ­GEYSİR – GULLFOSS ­ SKÓGAR Güne kısa bir Reykjavík turuyla başlıyoruz. Daha sonra İzlanda’nın en büyü gölü olan Thingvallavatn gölüne ve dünyanın en eski açık oturumlarına ev sahipliği yapmış ayrıca UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Thingvellir Ulusal Parkı’na geçiyoruz. Sonrasında “Altın Şelale” Gullfross ve pek çok gayzer ile kaynar çamur havuzlarının bulunduğu ünlü Hveragerdi kasabasına geçeceğiz. Seljalandsfoss ve Skógafoss şelalerinin keyfini çıkarmak için kısa bir mola vereceğiz. Konaklamamız bu şelalenin heen yanında olan Skogar’da…

3. gün ­ 26 Haziran : VÍK ­ DYRHÓLAEY ­SKAFTAFELL ULUSAL PARKI ­ JÖKULSÁRLÓN BUZ GÖLÜ – HÖFN Kahvaltıdan sonra bölgeye ait bir papağan kolonisi de göreceğiz. Siyah kumsallar üzerinden Dyrhólaey doğal rezervlerine geçmeden önce sonra 12. yy ‘da kurulan eski bir Katolik yerleşkesi olan Kirkjubæjarklaustur köyüne gelmeden önce Dünya yüzeyinde akmış en büyük lav kütlesi olan Eldhraun üzerinden geçiyoruz. Tur Skeiğarársandur kumsalı üzerinden Skaftafell Ulusal Parkına devam ediyor. Burası Avrupa’nın en büyük parkı. Oradan buzdağlarının oluşum yerini görmek için büyüleyici Jökulsárlón buz gölüne devam ediyoruz. Burada bir bot turu yapacağız. Yine Avrupa’nın en büyük buzulu olan Vatnajökull buzulunun muhteşem görüntülerine tanık olabileceğiz. Höfn bölgesinde konaklama yapıyoruz.

4. gün ­ 27 Haziran: HÖFN – DOĞU FİYORTLARI ­ EGİLSSTAĞİR Bugün İzlanda’nın doğusuna doğru hareket ediyoruz. Höfn’den Almannaskarğ geçişine haraket ediyoruz.Zaman zaman muhteşem manzaranın tadını çıkartmak için molalar vereceğiz. Denize dikey olarak uzanarak muhteşem doğu fiyortlarını oluşturan dağlardan yola devam ediyoruz.

5. gün ­ 28 Haziran : MIVATN GÖLÜ BÖLGESİ Bugün yoğun ve bir o kadar da ilginç bir gün. Egilsstağir’da Petra’nın taş koleksiyon müzesine gidiyoruz. Sonra Mö?rudalsöræfi Platosunda bulunan uçsuz volkanik çöle ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mıvatn gölüne gidiyoruz. Burada hiç görmediğimiz kuş türlerini göreceğiz. Námaskarğ geçişi üzerinden zengin renklerle bezeli kaynar çamur havuzlarına ziyaretinden sonra Mıvatn gölünde aralarında Dimmuborgir’deki lav formasyonları, Skútustağir’deki yarı kraterler ve Laxa’daki somon nehrinin bulunduğu doğal harikalarını keşfediyoruz. Mıvatn bölgesini ünlü yapan etmenlerden biriside bölgedeki ördek çeşitlilik ve yoğunluğunun diğer her yerden daha fazla olmasıdır. Akureyri’ye giderken Tanrıların şelalesi Goğafoss şelalesinde mola veriyoruz. Konaklamamız Akureyri’de.

6. gün ­ 29 Haziran: AKUREYRİ ­ BORGARFJÖRĞUR Kısa bir şehir turuyla başlıyor günümüz. Görkemli dağlar ve dar yollar, bizi farklı yürüyüş biçimlerine sahip ve bu yüzden benzersiz bir at olan tölt’ün bulunduğu Skagafjör?ur’a getiriyor.Bu atlar viking atları olarak da bilinir. Daha sonra yolumuz Blanda Nehrinin iki yakasına ve Hrutey adasına kurulmuş olan Blonduos kasabasına gidiyor. Burada korunmuş bir somon rezervi bulunmaktadır. Hotavörğurheiği platosunu Borgarfjörğur üzerinden geçip ve harika Borgarnes kasabasına varıyoruz. Borgarnes’de konaklama yapıyoruz.

7. gün ­ 30 Haziran : BORGARFJÖR?UR – REYKJAVÍK Sabah kahvaltımızın ardından Dünya’nın en kuvvetli kaplıcası olan Deildartunguhver’e gidiyoruz. Sonrasında İzlanda’yı tam bir daire olarak tamamladıktan sonra başladığımız noktaya Reykjavík’e dönüyoruz. Akşam balina turumuz olacak.

8. gün ­ 1 Temmuz: REYKJAVÍK ­ KULUSUK Bütün gün serbestiz. Konsere gidebilir, güzel parklarında zaman geçirebilir ya da müzelere gidebiliriz. Gece 22.00 da alana transfer oluyoruz. 01.10 uçağıyla Stokholm’e hareket ediyoruz.

9. gün ­ 2 Temmuz: REYKJAVÍK ­İSTANBUL 06.40 da Stokholm’deyiz. . 12.45 THY Uçağıyla İstanbul’a hareket ediyoruz.

Tur Fiyatı: 3400 Euro (14,090 TL)
****  Vade farksız 5 taksit olanağı  ****

Fiyata Dahil Olanlar:
* Tüm uluslararası uçuşlar
* 3-4 yıldız otel konaklamalar.
* Programda belirtilen turlar.
* At show
* Buzul gölünde bot turu
* Balina izleme turu
* Mavi Göl giriş ücreti
* Türkçe rehberlik.


Fiyata Dahil Olmayanlar:
* İzlanda vizesi
* Öğle ve akşam yemekleri.
* Programda belirtilmeyen turlar.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial