Madagaskar (26 Ağustos – 05 Eylül 2017)

Madagaskar (26 Ağustos – 05 Eylül 2017)

image_print

Antananarivo, Morondava , Kirindy Rezervi, Miandrivazo , Antsirabe, Andasibe / Analamazota Ulusal Parkı /Sante Maria 
Hint okyanusunun Afrika’ya yakın küçük adasına yolculuğumuz. Madagaskar çizgi filminde tanıştığımız sevimli hayvanları yerinde görmeye gidiyoruz. Hayvan ve bitli türleri açısından endemik yapıda olan bu ada da deniz keyfi yapmak da mümkün.

1. gün – 26 Ağustos Cumartesi: ANTANANARİVO
THY 01.25 uçağıyla kısa adıyla TANA’ya uçuyoruz. Saat 14.15 alana iniyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. İsteyenlerle kısa bir yürüyüş yapabiliriz. Akşam yemeğinden sonra serbestiz.

2. gün – 27 Ağustos Pazar: TANA / ANTSİRABE
Oteldeki kahvaltımızın ardından kara yolculuğumuz başlıyor. Yol boyunca pirinç tarlaları , küçük yerleşim yerleri ve köyler göreceğiz. Küçük bir atolye de durup, neredeyse tüm Madagaskar’ın mutfak aletlerinin nasıl üretildiğine şahitlik edeceğiz Şehre ulaştıktan sonra sürücüsü olan bisikletlerle şehir turu yapacağız.

3. gün – 28 Ağustos Pazartesi : ANTSİRABE / MİANDRİVAZO / MORONDAVA
Erken kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Betafo ve Mandoto köylerini gördükten sonra Miandrivazo şehrindeyiz. Altın rezerv olduğu bölgede kısa biir mola verip altın çıkarma işlemini göreceğiz. Menabe ovası boyunca değişken manzaralarla yol alacağız. Morondova’ya yaklaştığımızı boabap ağaçlarından anlayacağız. Otelimiz deniz kenarında…

4. gün – 29 Ağustos Salı : MORONDAVA / KİRİNDY REZERVİ / MORONDAVA
Kahvaltıdan sonra ilk olarak Betenia balıkçı köyüne gideceğiz. Burada ki gezimiizin ardından 4×4 araçlarla Kirindy Rezervi’ni ziyaret ediyoruz . 2 saat sürecek bir safari yolculuk yapacağız.
Dönemsel kuraklıklara sahip Kirindy ormanı üç çeşit baobab türüne ev sahipliği yapmaktadır. Fossa adasında bölgeye has yırtıcıları inceleyebilir, ve şanslıysak Verreaux lemurunu, kırmızı yakalı kahverengi lemuru, zıplayan dev fare ve tenrekleri görebiliriz. Beyaz gerdanlı mesite, mavi vanga, Coquerel couası ve Madagaskar şahini gibi türleri ile ada zengin bir kuş yaşamına sahiptir. Dünyada başka bir örneği olmayan hayvan çeşitlerini bu parkta görmeye başlayacağız.
Gite’de öğlen yemeği ve Morondava’ya döneceğiz. Dünyanın en güzel manzaralarından birine Boabab geçidine gidiyoruz. Gün batımındaki göresel şölenden sonra otelimize

5. gün – 30 Ağustos Çarşamba: MORONDAVA / TANA/ ANDASİBE
Sabah kahvaltımızın ardından kısa bir serbest zamanımız olacak. Sonrasında uçakla Tana’ya oradanda Andasibe’ye devam edeceğiz. Yağmur ormanları içinde bir lodge konaklaması yapacağız.

6. gün – 31 Ağustos Perşembe: ANDASİBE / PERİNET ULUSAL PARKI /TAMATAVE
Oteldeki kahvaltımızın ardından sabahleyin erkenden Analamaotra Ulusal Parkı’nın yağmur ormanlarını keşfe çıkıyoruz. En büyük lemur Indri ve Diademed Sifaka gibi türlere ev sahipliği yapan parkın orta kesiminde aynı zamanda Souimanga Güneşkuşu ve kahverengi Mesite’nin de aralarında bulunduğu yüz civarında kuş türü bulunur. Şanslı günümüzdeysek büyük Parsoni bukalemunu ve altın Mantell gibi renkli kurbağalar da görebiliriz. Lemur Adası ve Vakona doğal rezervi ile gezimizi tamamlayıp yola çıkıyoruz. Toamisina kıyılarında Tamatave biz ev sahipliği yapacak.

7. gün – 1 Eylül Cuma : TAMATAVE – SAİNTE MARİA
Artık ormanlardan deniz yolculuğumuz başlıyor. Bir saatlik kara yolculuğu sonrası hızlı botla 3 saat sürecek yolculuktan sonra Sainte Maria’ya ulaşıyoruz. Cennetten bi köşe diyebiliriz. Palmiye ve Hindistan cevizi ağaçlarının gölgesinde deniize girip yorgunluğu atıyoruz.

8. gün – 2 Eylül Cumartesi : SAİNTE MARİA
Sabah kahaltının ardından balina gözlem turuna çıkıyoruz. Burada yaşayacağımız eşsiiz deneyimden sonra öğle yemeğinde İles Aux Nattes’deyiz. Yeek sonrası turkuaz denize kendimizi bırakıyoruz.

9. gün – 3 Eylül Pazar SAİNTE MARİA
Tüm gün burada serbest geçiriyoruz. İsteyenler dalış sporları yapabilir, isteyenler, bisiklet , yürüyüş ,at gibi aktiviteler yapabilir, isteyenler ise tamamen kendilerini denize bırakabilir.

10. gün – 4 Eylül Pazartesi: SAİNTE MARİA – TANA
Sabah erken uçakla Tana’ya geliyoruz. Alanda indikten sonra başkentin muhteşem bir manzarasını görmek için Kraliçe Sarayı’na yürüyoruz. Ardından bölgedeki el işçilikleriinin satıldığı atolyeleri gezip tekrar alana geçiyor ve THY 16.00 uçağıyla İstanbul’a hareket ediyoruz.

11. gün – 5 Eylül Çarşamba : ISTANBUL
04.45 şehrimize ulaşmış oluyoruz.

Tur Fiyatı: 3600 Euro (14,919 TL)
Tek kişi farkı : 600 Euro (2,487 TL)
**** Vade farksız 5 taksit olanağı ****

Fiyata Dahil Olanlar:
• Tüm Uluslar arası ve iç uçuşlar.
• Luxury sınıf otel konaklama.
• Tüm yemekler.
• Tüm turlar ve transferler
• Türkçe rehberlik
• Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:
• Madagaskar’da yemeklerde içecekler.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial