Namibia – Botswana – Zimbabwe (25 Ağustos – 08 Eylül 2017)

Namibia – Botswana – Zimbabwe (25 Ağustos – 08 Eylül 2017)

image_print

Afrika’nın güneyine yolculuk!


1. gün – 25-26 Ağustos
Türk Hava Yollarının 00.55 uçağıyla hareket ediyoruz.

2. gün – 27 Ağustos
08.10‘da Johennesburgh’dayız. Saat 12.10 uçağıyla Namibia’nın başkenti Windhoek‘e geçiyoruz. Saat 14:50‘te Windhoek’teyiz. Burada otele yerleştikten sonra, Windhoek’te şehir turu yapıyoruz. Akşam yemeği Windhoek’te yerel bir restoranda. (Akşam yemeği dahil)

3. gün – 28 Ağustos
Swakopmund – Namibia. Sabah, kamyonumuzla okyanus kıyısındaki Swakopmund’a geçiyoruz… (Yol:400 km ) İsteyenler çölde ATV, kum kayağı gibi etkinlikler yapanilirler.. Daha sonra Atlantik’de gün batımını izleyeceğiz. Cesareti olanlar yüzebilir… Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. (Yol:400 km ) (Öğle ve akşam yemeği dahil)

4. gün – 29 Ağustos
Swakopmund – Namibia. Sabah yine serbest zamanımız olacak. Burada çeşitli etkinlikleri ekstra olarak katılabilirsiniz. .Öğleyin sonra şehirde kısa bir serbest zamanımız olacak. Akşamüstü ise teneke mahallerde turumuz var. Kabilelerin gelenekleri, yerel müzikleri, barları,sanatçıları bize farklı bir hayat gösterecek. Akşam yine deniz ürünleri tadıyoruz. (akşam yemeği dahil)

5. gün – 30 Ağustos
Cape Cross Fok Kolonisi ve Brandberg-Namibia. Namibia Swakopmund’tan ayrılıyor ve Atlantik sahil şeridindeki kıraç toprakları takip ederek öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en büyük fok balığı kolonisini ziyaret ediyoruz. Soğuk Atlantik sahil şeridinden ayrılırken ülkenin iç kesimine doğru yola çıkıyor ve Namibia’nın en yüksek dağı olan Brandberg’e gitmek için çölü boydan boya geçiyoruz ve otelimize devam ediyoruz. (Yol: 270km) (Öğle ve akşam dahil)

6. gün – 31 Ağustos
Twyfelfontein, Taşlaşmış Orman ve Himba Köyü-Namibia. Sabahın erken saatlerinde Brandberg’den yola çıkıyoruz: İlk durağımız Twyfelfontein ve Taşlaşmış Orman. Gün içindeki son turumuz ise Kamanjab‘a olacak. Buraya varış saatimize bağlı olarak öğleden sonra ya da ertesi sabah geleneksel Himba köyünü keşfe gideceğiz. Bu tur ile Namibia’ daki son geleneksel kabile olan Ova Himba‘ ları öğrenecek, anlayacak ve kültürel değişimleri gözlemleyebileceğiz. (Yol: 310km ) (Öğle ve akşam dahil)

7. gün – 1 Eylül
Etosha Ulusal Parkı – Namibia.Kamanjab’daki kültürel deneyimimizden sonra, Etosha Ulusal Parkı’ na gitmek için yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi küçük bir Alman kasabası olan Outjo‘ya yakın bir yerde yiyoruz ve burada dinlenmeye rahatlamaya ya da internet kafeye gitme fırsatını bulabiliyoruz. Bugünkü turumuzu Etosha’ da sonlandırıyoruz. Güneş batarken ve sonrasında bir gece turu yaparak projektörle aydınlatılmış olan su çukurlarından su içen hayvanları izlemeye gidiyoruz. (Yol: 270km) (Öğle ve akşam dahil)

8. gün – 2 Eylül
Etosha Ulusal Parkı – Namibia. Bugünü vahşi doğadaki canlıları izlemek için güneşin doğduğu ilk saatlerde tur yapma olanağına da sahip olacağız. Bununla beraber her üç kampta da ( Namutoni, Okakuejo, Halali ) yüzme havuzlarında yüzebilir ya da güneş batarken su çukurlarında su içen hayvanları izleyebilirsiniz. (Yol: 150km gezi turu) (Öğle ve akşam dahil)

9. gün – 3 Eylül
Etosha ve Kavango Nehri; Namibia. Etosha’dan ayrılıyor Rundu’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam günbatımı turu, geleneksel danslar, yerel köyü ziyaret gibi aktivitelerle vaktinizi değerlendirebilir ya da sadece nehrin üzerindeki iskelelerde ayaklarınızı uzatıp günbatımını seyrederek dinlenebilirsiniz. (Yol: 362km) (Öğle ve akşam dahil)

10. gün – 4 Eylül
Batı Caprivi – Namibia. Arabayla okovango deltasının batı sınırından Kwanda Nehrinin iskeleleri üzerinde yer alan kampımıza Caprivi’ye gidiyoruz. Öğleden sonra meşhur Mudumo Ulusal parkından geçiyoruz. Yol boyunca hayvan görme şansımız var. Küçük köyler, alışveriş yapılacak yol üstü satış yerleri, ilginç manzaralara tanıklık edeceğiz. (Yol: 325km) (Öğle ve akşam dahil)

11. gün – 5 Eylül
b>Chobe Ulusal Parkı – Botswana. Ertesi sabah lodge dan ayrılıyor Caprivi’ ye doğru yola çıkıyoruz. Botswana sınırını geçiyor ve Chobe Nehrindeki kampımıza varıyoruz.Öğleden sonra günbatımı turuna çıkıyoruz. Bu turda da hipo, bufalo, timsah ve fil görebileceğiz. Buradaki gezimiz fotoğrafçılar için özel bir tekne olacak. Bu gece Afrika’nın sesini dinleyerek Chobe’deki kampımızda konaklıyoruz. (Yol: 260km) (Öğle ve akşam dahil)

12. gün – 6 Eylül
Viktorya Şelaleleri – Zimbabwe. Sabah Chobe’den ayrılarak Zimbabwe’ da Victoria Falls’ a gidiyoruz Viktorya şelaleleri Zimbabwe’de görülebilir. Bu şelalelerde çeşitli aktiviteler yapma şansına sahibiz. Buranın keyfini bütün gün çıkartıyoruz. (Yol: 110km) (Öğle ve akşam dahil)

13. gün – 7 Eylül
Sabah kahvaltısının ardından 14:20‘de Johannesburg’a uçuyoruz. Saat 16:20‘de varmış oluyoruz. Akşam 18.25 THY uçağıyla, İstanbul’a yola çıkıyoruz.

14. gün – 8 Eylül
Saat 05.40‘de İstanbul’da oluyoruz.

Tur Fiyatı: 5400 USD / (19,016 TL)
Tek Kişi Konaklama Farkı : 600 USD/ (2,113 TL)
**** Vade farksız 5 taksit olanağı ****

Fiyata Dahil Olanlar:
Tüm uluslararası uçuşlar, 10 öğle yemeği, 11 akşam yemeği, 11 sabah kahvaltısı, konaklamalar, tüm iç uçuşlar, transferler ve turlar fiyata dahildir.

Fiyata Dahil Olmayanlar:
Namibia ve Zimbabwe vize ücretleri, yemeklerdeki içecekler, ekstra turlar.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial