El Magrip Ülkesi – Fas / 11-19 Nisan 2018

Home  >>  Yurtdışı Turlar  >>  El Magrip Ülkesi – Fas / 11-19 Nisan 2018

El Magrip Ülkesi – Fas / 11-19 Nisan 2018

Yolumuz Fas’a düşüyor. Bir yanda görkemli tarihsel yapıları, bir yanda kendine özgü çarşıları, sanki kaybolmak için yapılmış sokakları, el sanatları atölyeleri ve elbette çöl manzaraları.Deve üzerine çöllerde gezmeye, Sahra çölünde konaklayıp, çöl hayatını deneyimlemeye kısa süreliğine de olsa bu gezegenden kopuyoruz.  1.gün – 11 Nisan 2018 KASABLANKA Sabah 10;25 THY ile hareket ediyoruz. 13;25’te Humprey Bogart ile Ingrid Bergman’ın  Kasablanka’sına varıyoruz kısa bir panoramik tur sonrası Konaklama ve akşam yemeği Kasablanka’da.
2. gün – 12 Nisan 2018 KAZABLANKA – CHEFCHAOUEN Rabat’ı, Fas’ın 4. idari başkentini geziyoruz. Eski Medina’da başlayan turumuz Oudayas’ın Kasbah Kalesi ve Muvahhidler döneminde inşa edilip günümüzde müze olarak kullanılan Oudaya Kapısı (Berberi körfezi ağızında bulunan Salle limanının ağızında kuruludur) ile devam ediyor. Yolculuğumuz Mavi Şehir olarak da bilinen Chefchaouen’e doğru devam ediyor.. Gök mavisine boyalı evleri ile nam salmış olan şehirdeki gezilerimiz sırasında, Kasbah, Medina, V. Muhammed Meydanı Jemaa Bouzafar Camii kalıntılarının yer aldığı tepede son bulacak. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3. gün – 13 Nisan 2018 CHEFCHAOUEN – FEZ
Meknes üzerinden Fez’e hareket ediyoruz. Meknes’e doğru yola çıktıktan sonra Volubilis’e devam ediyoruz. Eski Romanın etkileyici harabelerince sarmalanmış Mauritania vilayeti, zamanında Antonius ve Kleopatranın kızı, Berber Kral II. Juba ile evlenen Sylene’ye ev sahipliği yapmıştır. Zeytin merdanı, Orpheus’un evini, Bazilika, Gallienus Hamamı, Forum, Caracalla Kemeri ve Venüs’ün Evi turu. Volubilisten aryrılış ve Col Zagota üzerinden Fez’e hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Fez’de.
 4. gün – 14 Nisan 2018 FEZ Bugün 2000 yıllık büyüleyici imparatorluk şehri Fez’i keşfediyoruz. Önce Kairaouine Camiisini (Djemaa el Kairaouine, Fas’taki en büyük ikinci camiidir.) ziyaret edecek, Bab Boujeloud’un antik kapılarını hayranlıkla inceleyecek ve Kraliyet SarayInda 15 dakikalık bir tur yaparken yedi muhteşem kapıyı göreceğiz. Buradan Mellah’ın yarattığı yoğun atmosfer boyunca ilerleyip Fas-İspanyol mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğiz. Konaklama ve akşam yemeği Fez ‘de.
 5. gün – 15 Nisan 2018 FEZ – MERZOUGA Atlas dağlarına doğru yola çıkıyoruz. Baş döndüren dağları, gölleri ve berber gölleri ile Fas’ın güneyine doğru ilerledikçe iklim ve arazi yapısı da beraberinde değişiyor. Erfoud’dan sonra Erg Chebbi yavaş yavaş ortaya çıkıyor, “ Vahşi doğanın içine girmekten daha güzel bir his yoktur” (JM Le Clezio). Bu sözün doğruluğunu boylu boyunca uzanan kumulların üzerinden kayıp, kamp yapmanın tadını aldıktan sonra anlayacaksınız. Vardığımızda kumullar boyunca develere binip, muhteşem manzaralar eşliğinde gün batımını izleyeceğiz. Yıldızlarla kaplı tipik bir sahra çölü gecesinin altında müzik dolu bir kamp atmosferi bizi bekliyor. Konaklama lüks çadırlarda.
6. gün – 16 Nisan 2018 MERZOUGA – TİNGHİR – OUARZAZATE Sabah erkenden 4×4 araçlarımız ile Erg Chebbi kumullarını aşıp Merzouga’yı Tinerhir’deki Tinejdad hattı üzerinden terkediyoruz. Sonrasında palmiye koruları arasında yürüyüp ünlü Todra Boğazını ziyaret ediyoruz. Bu akşamüstü büyüleyici Kasbahları ve kalevari kasabaları ile ünlü Dades Vadisine devam ediyoruz. 1000 Kashbah yolu ve gül vadisi boyunca ilerleyip gece geç saatlerde Ouarzazate’ye varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Ouarzazate’da.
7. gün – 17 Nisan 2018 OUARZAZATE – MARAKEŞ Güne erkenden Ait Bend Haddou’nun ünlü Kasbah’ını ziyaret ederek başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirasları arasında olan Kasbah Fas’ın en etkileyici kasbahlarından biridir, nitekim bu özelliği ile Alexander, Arabistanlı Lawrance ve Gladyatör gibi pek çok filme ev sahipliği yapmıştır. Atlas dağları boyunca ilerleyip Marakeş’e varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Marakeş’de
8. gün – 18 Nisan 2018 MARAKEŞ Kahvaltının ardından Badii Sarayı, Koutoubia Minaresi, Saadian mezarları ve Ben Youssef Medresesi gibi temel anıtlarından başlayarak şehri keşfetmeye başlıyoruz. Turumuzu Djmaa el Fnaa meydanındaki Boyacılar çarsında bitiriyoruz. Günün geri kalanında serbestiz ve isterseniz herşeyin alınıp satılabildiği labirentvari sokakların arasında kaybolup, şehrin tadını çıkarabiliriz. Konaklama ve akşam yemeği Marakeş’de. Son akşamımızı özel bir şov eşliğinde eğlenceli bir yemekle geçiriyoruz.
9. gün – 19 Nisan 2018 MARAKEŞ – KAZABLANKA -ISTANBUL Sabah yola çıkıyoruz.THY 15;05 uçağıyla İstanbul’a hareket ediyoruz. Akşam 21:40’da İstanbul’dayız.  
Tur Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı fiyatı: 2750 USD (18,513 TL)
Tek kişi farkı: 455 USD (3,063 TL)
(*Ödemenin yapıldığı gün TCMB döviz kurundan hesaplanır) **** Vade farksız 5 taksit olanağı **** Oteller:
Casablanca Novotel city
Jibal Chaouen
Fez Merinides
Merzouga Belle etoile deluxe camp (Lüx çadır)
Ouarzazate Berbere Palace
Marrakech Sofitel Lounge and spa*
Rezervasyon aşamasında yer durumuna göre değişiklik gösterebilir
Fiyata Dahil Olanlar: THY ile İstanbul-Kazablanka- İstanbul ekonomik sınıf bileti 4-5 yıldızlı otellerde konaklama Tüm akşam yemekleri Çölde deve gezisi 4X4 jeeplerle çöl gezisi Türkçe rehberlik Folklorik show eşliğinde yemek. Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayanlar: Öğle yemekleri Yemeklerdeki içecekler. Rehber ve şöför bahşişleri Ekstra tur yoktur. Vize yoktur.

*Grup için minimum sayı 10 maksimum 20 kişidir.
image_pdfPDFimage_printPrint