Japonya / 19-27 Mayıs 2018

Home  >>  Yurtdışı Turlar  >>  Japonya / 19-27 Mayıs 2018

Japonya / 19-27 Mayıs 2018

Tokyo – Fuji – Kanazawa – Kyoto -Nara – Hiroshima – Osaka

Japonya; zıtlıkların ülkesi. Bir yanda her yerde ben teknoloji ülkesiyim diye bağırıyor. Bir yanda ise vaha gibi bahçeler, parklar. Bir yanda şehirlerin altında örümcek ağı gibi metrolar. Ve bu metroların götürdüğü şehirler kasabalar sizi bir anda yüzyıllarca geriye taşıyor. Köylerin içinde adımlarınızı atarken karşınıza bir samuray çıkıverecek hissini yaşıyorsunuz. Fuji dağı tüm görkemiyle , renkleriye sizi selamlayacak ve Shibuya meydanında yüzlerce insanın içinde yalnızlık duygusu yine bizi tekno çağa getirecek. Japonya’ya gidiyoruz.

1. gün -18-19 Mayıs 2018 İstanbul -Tokyo
THY uçağıyla Tokyo’ya havalanıyoruz. 18.30’da Narita Havaalanına varıyoruz. . Rehberimizle buluştuktan sonra otelimize geçiyoruz. Uzun bir yolculuğun ardından isteyenler dinlenmeye çekilirken, isteyenlerde sokaklarda kısa bir yürüyüş yapabilir. Otelimiz Shibuya meydanında olduğu için ilk izlenimiçin kısa bir gezi keyifli olabilir.

2. gün -20 Mayıs 2018 Tokyo
Sabah kahvaltısının ardından eski adıyla Edo yani adıyla Tokyo şehir turuna başlıyoruz. , İmparatorluk sarayı ve Ginza gezilerinin ardından Asakusa tapınağının yakınında ki Nakamise sokağında alışveriş yapabiliriz.Yemek için serbest zamanımız olacak. Yemekten sonra Ueno parkına gidiyoruz. Parkın içinde Pagoda, ulusal müze gezilerini yapıyoruz. Günü Tokyo Tower’da bitiriyoruz. .Daha sonra Shibuya’da serbest zamanımız olacak.

3. gün – 21 Mayıs 2018 Tokyo -Fuji Dağı – Tokyo
Bugünkü yolculuğumuz 3776 metreyle Japonya’nın en yüksek Fuji dağı ve Hakone bölgesine. Bölgede bir restoranda öğlen yemeği aldıktan sonra Hakone teleferiği gezisi Owakudani vadisi turu ve Ashi gölünde tekne turumuz olacak. Akşama Tokyo’ya otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restaurantda.

4. gün – 22 Mayıs 2018 Tokyo – Kanazawa
Sabah Tokyo’dan hızlı trenle Kanazawa’ya gidiyoruz. Bugün tarihe bir yolculuk var. Edo döneminin dokusuna gidiyoruz. Kenrokuen Bahçesi, Kutaniyaki Çömlek atolyesi, Nomura Evi, (Samuray Köşkü) gezilerinden sonra serbest öğlen yemeği alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Shirakawago turuna başlıyoruz. Shirakawago sokakları başlı başına film platosunu andırıyor. Wada konutu gibi yerleri göreceğiz.

5. gün – 23 Mayıs 2018 Kanazawa – Kyoto
Sabah kahvaltımızın ardından Kanazawa’da tamalayamadığımız gezi noktalarına gidiyoruz. Dünya mirası listesinde yer alan bu şehirde açık hava müzesine de uğramayı ihmal etmiyoruz. Daha sonra istasyonuna ulaşıp Kyotoya express tren ile hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculukla Kyoto İstasyonuna varıyor ve yürüyerek otele transfer oluyoruz. Akşam isteyenler ekstra olarak Maiko show’a katılabilir.

6. gün -24 Mayıs 2018 Kyoto
Unesco tarafından Dünya Mirası listesinde yer alan, yüzlerce tapınak, bahçeleriyle bezenmiş eski başkent Kyoto şehir turuna başlıyoruz. Kiyomizudera tapınağı, Nijo kalesi, Kinkakuji Tapınağı, Nanzenji Tapınağı ve Bahçesi öğle saatlerine kadar gezeceğimiz yerler. Serbest öğlen yemeği sonrası Nishiki pazarı ve Kyoto Nishijinori Kaikan turunu gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğimiz de otelde.

7. gün – 25 Mayıs 2018 Kyoto – Nara – Hiroshima
Yine bir tapınaklar şehri ve eski bir başkent olan Nara’ya gidiyoruz. Fushimi Inari Mabedi gezisinden sonra öğle yemeğimizi Serena’da açık büfe alıyoruz. Todaji tapınağı & Nara Park ve Kasuga Taisya mabedi gezisi sonrası Kyoto’ya dönüyoruz.Kyoto istasyonuna yürüyerek geçtikten sonra Shinkansen ile Hiroshimaya hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuk sonrası Hiroshima’ya varıyoruz.
Serbest öğle yemeğinin ardından kutsal kabul edilen Miyajima adası turuna çıkıyoruz. Bu tur sırasında Itsukushima tapınağı ve gölün ortasındaki kırmızı kapı Torii görüyoruz. Gezimizin ardından otele dönüş ve akşam yemeğimizi otelde alıyoruz.

8. gün – 26 Mayıs 2018 Hiroshima – Osaka
Arabayla yarım gün süren Hiroshima turunda Atom bombası kubbesi, Barış anıtı parkı ve Hiroshima sokaklarını görüyoruz. Gezinin ardından istasyona geçip Osaka’ya Shinkansen ile devam ediyoruz ve Kansai Hava alanına transfer oluyoruz. Kore hava yolları uçağıyla önce Kore’ye sonra THY ile uçağıyla İstanbul’a hareket ediyoruz.

9. gün – 27 Mayıs 2018 İstanbul
Sabah 05.35 de İstanbul’a varıyoruz.

 

 

Tur Fiyatı: İki kişilik odada kişi başı fiyatı: 5200 USD (35,082 TL)
Tek kişi farkı: 1490 USD (10,052 TL)
(*Ödemenin yapıldığı gün TCMB döviz kurundan hesaplanır)
**** Vade farksız 5 taksit olanağı ****

 

Fiyata Dahil Olanlar:
– THY İstanbul – Tokyo/ Seul – İstanbul ekonomik sınıf
– 4 yıldızlı otellerde konaklama
– 7 kahvaltı, 1öğle ve 6 akşam yemeği
– Türkçe rehberlik
– Tren,hızlı tren ve metro biletleri
– Tüm girişler
– Programda belirtilen tur ve transferler
– Seyahat Sigortası

Oteller:
-Tokyo Excel Tokyu Shibuya
-Kanazawa Tokyu Otel
-Kyoto Grandvia Hotel
-Grandvia Hiroshima
*Rezervasyon aşamasında yer durumuna göre değişiklik gösterebilir

Fiyata Dahil Olmayanlar:
– Japonya’ya vize yoktur.
– Ekstra Tur yoktur.
– Yemeklerdeki içecekler.

*Grup için minimum sayı 10 maksimum 20 kişidir.

image_pdfPDFimage_printPrint