1 Mayıs’da KÜBA / 29 Nisan – 07 Mayıs 2018

Home  >>  Yurtdışı Turlar  >>  1 Mayıs’da KÜBA / 29 Nisan – 07 Mayıs 2018

1 Mayıs’da KÜBA / 29 Nisan – 07 Mayıs 2018


 

1.Gün–29 Nisan 2018 : İstanbul–Paris–Havana
Air France ile 06.25’ de İstanbul’dan hareket ediyoruz. Yerel saatle 09.05’de Paris’e ulaşıyoruz. 16.30 Paris’den Havana’ya uçuyoruz. Yerel saatle 20.25 Havana’dayız. Havana’daki otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Havana’da.

2.Gün–30 Nisan 2018: Havana
Kahvaltıdan sonra Havana şehir turunda Eski Havana’yı, Ordu Meydanı’nı, Katedral Meydanı’nı ve diğer bazı ilgi çekici yerleri görüyoruz. Şimdiki Capitol Meydanı’ndaki Eski Başkanlık Sarayı’nı, ardısıra Üniversite’yi, Devrim Meydanı’nı, Vedado ve Miramar semtleri ile birlikte ziyaret ettikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizin ardından Parizien şovu izlemek üzere otelimizden transfer oluyoruz. Konaklama Havana’da.

3.Gün–1 Mayıs 2018 Havana Sokakları – 1 Mayıs
Yüzbinlerce insanın katıldığı 1 Mayıs kutlamalarına gidiyoruz. Bu şölenin ardından serbest zamanımız olacak. Akşam otele dönüyoruz.

4.Gün–2 Mayıs 2018: Havana – Tren Turu -Trinidad
Kahvaltıdan sonra Şeker kamışı ve tren turumuz için Matanzas bölgesine hareket ediyoruz. 100 yaşından büyük buharlı lokomotifle yol alıp şeker kamışı tarlalarını ziyaret ediyor, bereket dansını izlerken neredeyse yüz yıl öncesi hasadın keyfini hissediyoruz. Fiesta Campesina’da öğle yemeğini yiyoruz . Cienfuegos şehrine gidiyoruz. Buradaki şehir turundan sonra Trinidad da otelimize yerleşiyoruz. Akşam Trinidad akşamlarını görmek üzere Casa de La Trova ya da Casa de La Musica’ya kendimizi müziğe bırakıyoruz.

5.Gün–3 Mayıs 2018: Cienfuegos –Trinidad
UNESCO’nun Dünya Mirası Listesinde yer alan anıtsal Trinidad şehrini(Plaza Major) ve şehrin müzesi olan Cantero Sarayı’nı görüyoruz. Şehir turu sonrası otelimize gidiyoruz. Ama isteyenler Trinidad sokaklarının keyfini çıkarmak üzere kasabada kalabilir, isteyenler de otelde deniz kenarında yorgunluk atabilirler. Konaklama Trinidad-Ancon bölgesinde yine kıyıda.

6.Gün–4 Mayıs 2018: Trinidad – Santa Clara -Havana
Kahvaltıdan sonra otobüsümüz ile Santa Clara’ya hareket ediyoruz. Şehir turunda Silahlı Tren Müzesi ve Che Guevera’nın Mozelesi var. Öğle yemeği sonrasında Havana’ya hareket ediyoruz.

7.Gün–5 Mayıs 2018: Havana–Pinar Del Rio – Havana
Sabah kahvaltımızdan sonra yolumuzu Pınar del Rio’ya çeviriyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası adanın tütün plantasyonunun en geniş yer kapladığı, muhteşem Vinales vadisinin bulunduğu batı ucuna, Pınar Del Rio bölgesine doğru devam ediyoruz. Geleneksel yöntemlerle el yapımı puro üreten fabrikayı ve Rom fabrikasını geziyoruz. Vinales vadisindeki gezimizde öğle yemeğimizi (fiyata dahil değil) yine vadi içinde yeralan prehistorik duvarların yanıbaşında yiyoruz. Tur sonrasında Havana’ya dönüyoruz. . Akşam yemeğimiz otelde.

8.Gün–6 Mayıs 2018: Havana
Son günümüz. Bugün Havana’da aklımıza takılan yerleri gezebileceğimiz zamanımız olacak daha sonra alana transfer oluyoruz.22.50 de hareket ediyoruz.

9.Gün–7 Mayıs :Paris – İstanbul
Sabah 14.05 Paris’deyiz. 18.50 de Paris’den hareket edip 23.15 İstanbul’da olacağız.

Tur Fiyatı:İki kişilik odalarda kişi başı konaklama 3250 USD (21,888 TL)
Tek kişi farkı:400 USD (2,694 TL)
****  Vade farksız 5 taksit olanağı  ****

Fiyata Dahil Olanlar: İstanbul–Paris –Havana–Paris –İstanbul arası uluslar arası uçuşlar , 4 ve 3 yıldızlı otellerde konaklama, 6 akşam yemeği, 6 öğle yemeği, 8 kahvaltı, programda belirtilen tüm turlar, tüm transferler, türkçe rehberlik

Fiyata Dahil Olmayanlar: Türkiye çıkış ücreti, Küba vizesi, yemeklerdeki içecekler.

image_pdfPDFimage_printPrint