Peru-Bolivya İnkaların İzinde (18 -30 Ağustos 2018)

Home  >>  Yurtdışı Turlar  >>  Peru-Bolivya İnkaların İzinde (18 -30 Ağustos 2018)

Peru-Bolivya İnkaların İzinde (18 -30 Ağustos 2018)

Lima-Nasca-Cuzco-Machu Picchu- La Paz-Puno-Titicaca /
İnkaların izini sürmeye başlarız Lima’dan… Her adım bir öncekinden daha çok şaşırtır bizi, “bu kadar da değil artık!” derken, La Paz’a ulaşır, Tiawanaku Medeniyeti’nin temeli olduğunu anlarız her şeyin. Tüm gizlerin çıkış noktası sanki… Biri olmadan diğeri eksik kalır, o yüzden Peru rotamız Bolivya’da sonlanır…

1. gün – 18 Ağustos 2018 : İstanbul Ahl Hareket – Lima
İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan KLM Havayolları ile hareket ediyoruz. 08.30’da Amsterdam’dayız. 12.30 da hareket ettikten sonra akşam 18.00 Lima’dayız.

2. gün – 19 Ağustos 2018: Lima Şehir Turu
Kahvaltı sonrası Lima’da şehir turumuz var. Günümüzde Lima, müzeleri, geleneksel mahalleleri, lokantaları, el sanatı atölyeleri ve gece hayatıyla ziyaretçilere tarihsel zenginliğinin uyumlu bir sentezini sunmaktadır. Hükümet Sarayı’nın bulunduğu Ana Meydandan geçerek Katedral’i ziyaret ediyoruz ve fatih Fransisco Pizarro’dan kalan eşyaları görüyoruz. Katedralin dini müzesini de gezdikten sonra turumuz, salonları 1620’de yapılmış özgün Sevilla çinileri ile kaplı San Fransisco Kilise ve Manastırı ile devam ediyor. Dinî Sanat Müzesi, Zurbara odası ve kütüphanesi de bu yerin görmeye değer kısımlarından. Bu bina topluluğu, koloni dönemi sırasında mezarlık olarak kullanılan yer altı mezarları üzerine kurulmuştur. Sonrasında El Olivar Parkı’nı, meydanları ve sokakları, kafeleri, lokantaları ile Miraflores’in bulunduğu San Isidro’yu ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizde yerel tatları tadacağız. Bugüne ek olarak sonradan dâhil ettiğimiz gezimizin tümüne ışık tutacak Arkeoloji müzesi gezisi de var. Akşam yemeğimizde serbestiz, otelimiz merkezde olduğu için akşamüstü serbest zaman sonrası canımızın çektiği bir yerde yiyebiliriz.

3. gün – 20 Ağustos 2018: Lima-Paracas-Ballestas Adalari Turu-Nasca
Sabah oldukça erken Paracas’a yola çıkıyoruz. 3,5 saat süren yolculuğun ardından Ballestas Adaları’nı geziyoruz. Yol üzerinde, bir tepenin üzerine Nazca’daki çizgilere bir figür olan El Candelabro (şamdan) figürünü görebiliriz. Bu adalarda fok balıklarını, humbolt penguenlerini ve deniz kuşlarını izleme şansımız olacak. 2 saat kadar süren bu turun sonrasında Nazca’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Nasca’da.

4. gün – 21 Ağustos 2018 : Nazca Çizgileri Üzerinde Uçuş- Arequipa
Nazca Çizgileri Palpa, Nazca ve Pampa arasında 500 kilometrekareden fazla bir alan üzerini kaplamaktadır. Kuş, devasa bir maymun, örümcek ve çok sayıdaki geometrik çizgiler gibi değişik şekillerin tasviri yapılmaktadır (kuşbakışı şarttır). Dr. Maria Reiche’nin yapmış olduğu hummalı çalışmalara rağmen bu büyüleyici neden çizildiği hala gizemini korumaktadır. Yarım saat sürecek bu etkinlik sonrası Arequipa’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğini yolda okyanus manzarasında alıyoruz. Akşam Unesco Dünya mirası listesinde yer alan Arequipa’ya ulaşıyoruz.

5. gün – 22 Ağustos 2018: Arequipa
Otelden Arequipa’nın “Beyaz Şehri’ne” ziyaret. Şehir merkezinden 2 kilometre uzaklıkta kurulu ve bulunduğu konum itibarı ile şehir ve üç volkan; Misti, Chachani ve Pichu Pichu’nun muhteşem manzaralarını görebileceğiniz geleneksel mahalle Alto, Yanahuara’ya gezi. Ana meydan ve Compañía de Jesús Kilisesi’ni ziyaret. Turu bitirmek için gerçekten de farklı bir yer ulup küçük bir şehre benzeyen Santa Cataline Manastırına gidiyoruz. 16.YY ‘da inşaa edilip 1970’de halka açılan manastır, şehrin en önemli uğrak noktalarından biridir.

6. gün – 23 Ağustos 2018 : Arequıpa – Puno
Sabah erken saatlerde kalkıp yola çıkıyoruz. Yine muhteşem Peru manzaralarıyla Puno’ya varıyoruz. Göl kenarındaki otelimizde dinlendikten sonra şehir merkezinde kısa bir gezinti yapıyoruz.

7. gün – 24 ağutos 2018 : Titikaka Gölü’nde Uros Adaları Ve Taquile Adasını Ziyaret, Umayo Gölü Kenarında Sillustani Mezarları’nı Ziyaret
Bugün Titikaka Gölü’ndeki Uros ve Taquile adalarını ziyaret ediyoruz. Gölün özgün halkı olan Urolar, tıpkı ataları gibi yaşamaya devam etmekte, geleneklerini, özelliklerini ve en önemlisi komün hayat tarzlarını sürdürmektedirler. Sonra, üzerinde yol veya elektrik olmayan ama pek çok tepe ve arkeolojik kalıntının bulunduğu sakin Taquile Adası’na gidiyoruz. Öğle yemeğimizi burada alıyoruz. Tekne gezisi sonrası 1 saatlik bir kara yolculuğu ile Umayo Gölü kıyısında Sillustani mezarlarını görüyoruz. Bu turun ardından Puno’ya dönüyoruz. Akşam yemeği serbest. Konaklama, Puno’da.

8. gün – 25 Ağustos 2018 : La Paz, Tiawanaku Kalıntıları, Desaguadero Üzerinden Bolivya-Peru Sınırını Geçiş, Puno’ya Varış
Özel aracımızla sabah erkenden sınırı Desaguadero üzerinden geçmek üzere La Paz’a doğru yola çıkıyoruz. Yolda La Paz’ın 72 km dışında bulunan ve Tiwanaku uygarlığının eski başkenti olan Tiahuanaco’yu ziyaret var. İnka Devleti’nden önce kurulan ve Amerikan Uygarlığı’nın beşiği olarak kabul edilen Tiahuanaco’da yürütülen arkeolojik araştırmalar tarihinin M.Ö. 1580’lere dek uzandığını göstermektedir. Sonrasında La Paz’a ulaşıyoruz. La Paz şehri, bütün kültürel zenginlikleri ve kontrastı ile deniz seviyesinden 3640 metre yükseklikte And Dağ silsilesi ve yüksek bir platonun arasında derin bir vadi içine kuruludur. Eski ispanyol mahalleleri, Murillo meydanı, kathedral, Cadı Pazarı ve Ay vadisinin gizemli jeolojik formasyonlarının arasında geçen turunuzun tadını çıkarın. La Paz dünyanın en yüksek yerde kurulu başkentidir. Evleri yamaçlar üzerine kurulu La paz Illimani gibi pek çok büyüleyici dağlar tarafından sarmalanmıytır (Deniz seviyesinden 6,400 metre yükseklikte). Buradaki şehir turundan sonra otelimize yerleşiyoruz.

9. gün – 26 Ağustos 2018:La Paz – Cusco
Sabah uçağıyla Cuzco’ya ulaşıyoruz. Yemek sonrasında Kutsal Vadi gezisi var. Kutsal Vadi’deki gezimizde Pisac Kızılderilileri pazarında uzak yerlerden pazara gelmiş rengârenk ve geleneksel elbiseleri içindeki pek çok insanı ve ziyaretçiyi görebileceğiz. Sonrasında Ollaytaytambo kalıntılarındayız. Hanan Hucaypata diye bilinen ve en iyi korunmuş yerlerden biri olan bölge, Büyük Meydan’ın kuzeyinde bulunmakta ve zarifçe işlenmiş taşlarla inşa edilmiş 15 kadar binayı içerir. Akşam yemeği ve konaklama Kutsal Vadi’de

10. gün – 27 Ağustos 2018: Machu Picchu
Sabah erkenden tren istasyonun giderek Aguas Calientes trenine biniyoruz. 2 saat 30 dakika süren tren yolculuğunun ardından otobüsle yolumuza devam ediyor ve Machu Picchu kalıntılarına varıyoruz. 1911’de arkeolog ve kâşif Hiram Bingham tarafından keşfedilen Machu Picchu, dünyanın en önemli arkeolojik alanlarından biri kabul edilir. Machu Picchu ziyaretimiz sonrasında otobüsle Aguas Calientes’e dönüp trenle Ollanta istasyonuna hareket ediyoruz. Burada bizi bekleyen özel araçla Cuzco’ya gidiyor ve otelimize yerleşiyoruz. Öğle ve akşam yemeği serbest. Konaklama Cuzco’da.

11. gün – 28 ağustos 2018: Cuzco Şehir Gezisi
Kahvaltıdan sonra Cuzco şehir turuna ve çevredeki kalıntıları ziyaretimize başlıyoruz. İnkalar döneminde Hucaypata, “Savaşçılar Meydanı” denilen ve Cuzco tarihinde pek çok önemli olaya sahne olan Büyük Meydanı, 1560-1664 arasında yapılmış olan ve büyük İnka kalesi Sacsayhuaman’dan alınan büyük kırmızı granit taşlarla inşa edilen Katedral’i, duvarları altın yapraklarla süslenmiş ve güneş tapınımına adanmış en önemli tapınak olan Korikancha Tapınağı’nı ve Cuzco çevresindeki Kenko, Pucapucara ve Tambomachay kalıntılarını geziyoruz. Öğle yemeği yerel bir restoranda programa dahil, akşam yemeği serbest. Konaklama Cuzco’da.

12. gün – 29 Ağustos 2018: Cuzco – Lima – İstanbul
Sabah erken saatlerde Lima’ya uçuyoruz. Lima’ya indikten sonra önce Arkeoloji müzesine gidiyoruz. Önemli İnka eserlerini burada göreceğiz. Serbest zamanımızın ardından alana İstanbul’a uçmak üzere gidiyoruz. 20.30 uçağıyla İstanbul’a hareket ediyoruz.

13. gün – 30 Ağustos 2018: Amsterdam – İstanbul uçuşu
Yerel saatle 15.40 da Amsterdam’dayız .20.45 uçağıyla İstanbul’a hareket ediyoruz. 00.45’de İstanbul’dayız

 

Tur Fiyatı: 5200 USD (35,020 TL)
Tek kisi farkı: 370 USD (2,492 TL)
**** Vade farksız 5 taksit olanağı ****

Fiyata Dahil Olanlar:
Tüm uluslararası (İstanbul-Asterdam-Lima-Amsterdam-İstanbul ve Cuzco -La paz) ve iç hat uçuşları (Cuzco -Lima), Uluslararası uçuş Airfrance ortağı KLM ile Amsterdan üzerinden de olabilir.
Otellerde oda+kahvaltı konaklama
Tüm transferler
Gezi sırasındaki 4 öğle yemeği ve 7 akşam yemeği
Klimalı araçla ulaşımlar
Lima şehir gezisi,
Cuzco ve yakınındaki yıkıntılara gezi,
Kutsal Vadi gezisi,
Machu Picchu gezisi ve Ollanta-Aguas Calientes-Ollanta tren yolculuğu,
Ollanta-Cuzco transferi,
La Paz ve Ay Vadisi gezileri,
Uros ve Taquile adalarına tekneyle ziyaret,
Lima-Paracas ve Paracas-Nasca-Lima ulaşımı,
Tekneyle Ballestas gezisi,
Nasca Çizgileri üzerinde uçuş ve giriş ücretleri,
Profesyonel yerel rehber eşliğinde turlar (ekstra tur yoktur).

Fiyata Dahil Olmayanlar:
Türkiye’den çıkarken ödenecek 15,- TL, programda belirtilmeyen akşam yemekleri ve tüm yemeklerdeki içecekler, alışveriş ve bahşişler. Lima havaalanından ayrılış vergisi (30,25 $) ve La Paz havaalanından ayrılış vergisi (30,00 $).

image_pdfPDFimage_printPrint