Kars’ın Beyaz Yüzleri / 20-24 Ocak 2018

Kars’ın Beyaz Yüzleri / 20-24 Ocak 2018

image_pdfimage_print

Kars Merkez – Ani Harabeleri – Çıldır Gölü

Ani harabeleri ve bir masal dünyasını andıran donmuş Çıldır Gölünde de halk türküleriyle beraber unutulmaz anlarımızın olduğu yolculuk Çarşamba günü ya trenle yine Ankara üzerinden, ya da İstanbul’a uçuşla sonlanıyor. Vakti olanlar Kars’taki kalışı bir gün daha uzatıp şehrin keyfini gani gani sürebilir, cirit seyredebilir ya da Sarıkamış’ı ziyaret edebilirler.

1. gün – 20 Ocak 2018 Kars varış, İstanbul – uçakla Kars
THY’nin saat 11;10 daki TK 2714 seferiyle Atatürk Havalimanı’ndan ve Kars Havalimanı’na varış, otele transfer ve serbest zaman.

2. gün – 21 Ocak 2018 Pazartesi
Kahvaltıdan sonra Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabelerini ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Patrik (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Ani Kenti, Selçuklular Dönemi’nde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Camii’ni de göreceğiz. Daha sonra Kars’a dönüyoruz. İsteyenler öğle yemeğinde Kaz yemeğinin tadına bakabilir. Yemek sonrası Kars merkezdeki şehir turumuz var. Akşam yerel yemeklerden oluşan bir menü ile otelimizde olacağız.

3. gün – 22 Ocak 2018 Salı
Erken kahvaltıdan sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avını izleyeceğiz. Nitekim yemekte de Çıldır’ın balıklarını yiyeceğiz. Daha sonra Kars’a dönüş ve Kars’ta şehir gezimiz var. Özellikle Tahtdüzü bölgesi gezimizin merkezini oluşturacak.

4. gün – 23 Ocak 2018 Çarşamba
Bugün hava durumuna bağlı olarak isteğimize göre Sarıkamış keşfi ve keyfi ve de istenirse cirit var. Kars’a hakkettiği zamanı ayıranlar bugünle beraber Kars deneyimlerini derinleştiriyor. Ama zaman ve izin problemi olanlara dönüş için bugüne yönelik ayarlamalarını da yapıyoruz.

5. gün – 24 Ocak 2018 Perşembe
Kahvaltı sonrası serbest zaman var. 15.30 THY ile Atatürk Havalananına hareket

Tur Fiyatı:  1020 TL
6-12 yaş anne ve babası ile aynı odada konaklaması koşuluyla  610 TL

Fiyata Dahil Olanlar:
Otelde konaklama, kahvaltı, 2 akşam yemeği, tren garı / otel / tren garı transferleri, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri ve Kars gezileri, rehberlik hizmetleri.

Fiyata Dahil Olmayanlar:
Uçak ile gidiş ve dönüş ücretleri,  öğle yemekleri, tren ve otelde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler, müze ve ören yeri giriş ücretleri, otel-havaalanı-otel transferleri( tek yön transfer taksi 40 TL)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial